Warsztaty na małym krośnie, biżuteria – warsztaty weekendowe

Biżuteria tkana na krośnie

Krosno tkackie ręczne było wykorzystywane już w prehistorii. Krosno ręczne to urządzenia przeznaczone do tworzenia ozdób biżuteryjnych i artystycznych. Za pomocą prostopadłych układów nitek tj. osnowy i wątku oraz szklanych koralików TOHO można stworzyć nietuzinkową biżuterię. Technika ta pozwala na duży rozmach pomysłów. Układy koralików mogą składać się w napisy, znaki czy abstrakcje. Biżuteria może byś spersonalizowana. Każdy uczestnik warsztatów zabiera ze sobą wykonaną przez siebie pracę.

Warsztaty odbędą się 14-15.03 2020 roku. Warunkiem przeprowadzenia zajęć jest minimalna frekwencja 10 osób. Zapisy od września.

Zajęcia poprowadzi Marta Jędras z firmy DARUMA

Marta Jędras – artysta, rękodzielnik, pedagog, animator kultury. Absolwentka Uniwersytetu Zielonogórskiego na wydziela pedagogiki ze specjalizacją animacja kultury. Realizuje się w formach szklanych tj, witraż i mozaika oraz projektowaniu biżuterii ze szkła. Na terenie całego kraju prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych w celu ich aktywizacji. W minionych latach zrealizowała ponad 150 warsztatów, pokazów rękodzielniczych i szkoleń, w których wzięło udział ponad 2000 uczestników z kraju i zagranicy. Prezentowała swoje wyroby na rozmaitych targach i festiwalach. Znalazły one także grono zadowolonych odbiorców na różnorodnych imprezach branżowych, na które jest corocznie zapraszana w charakterze wystawcy.

 

 

Opłaty za zajęcia:
Opłaty za zajęcia należy uiszczać przelewem na konto Centrum Sztuki w Oławie.

Dane do przelewu:
Centrum Sztuki w Oławie
ul. Młyńska 3, 55-200 Oława
nr konta – BS Oława 10 9585 0007 0010 0006 5171 0001

W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko uczestnika, rodzaj zajęć i miesiąc, za który wnosi się opłatę.