Warsztaty ceramiczne

Korzystając z pracowni ceramicznej uczestnicy zajęć mogą nabyć umiejętności z zakresu technik modelowania gliny, zdobienia angobami, tlenkami oraz szkliwami. Zajęcia obejmują zapoznanie się z różnymi rodzajami gliny, technikami lepienia z wałeczków oraz płatów, naukę wykorzystania narzędzi ceramicznych pomocnych przy tworzeniu reliefów wklęsłych i wypukłych.
Program i tempo pracy są dostosowane przez prowadzącego indywidualnie do każdego kursanta. Każdy wykonuje prace według własnego pomysłu. Prace wypalane będą w piecu elektrycznym, który jest dostępny jako wyposażenie pracowni.

Zajęcia będą się odbywały w czwartki. Przy dużym zainteresowaniu będą utworzone dodatkowe grupy, które będą miały zajęcia we wtorki.

Prowadząca Katarzyna Bogucka

Od 15 lat zajmuje się z pasji ceramiką. Pasja przerodziła się w poważne przedsięwzięcie i 3 lata temu z dnia na dzień porzuciła korporację, aby otworzyć pracownię ceramiczną pod Wrocławiem. Prowadzi tam warsztaty, organizuje plenery ceramiczne oraz realizuje własne projekty.
Inspiracją dla niej jest często natura. Kształty, faktury i kolory, które obserwuje w otaczającej przyrodzie stara się przenosić na swoje prace. Od niedawna tworzy pod marką MOC. Zajmuje się głównie ceramiką użytkową, tworzy naczynia oraz instrumenty ceramiczne.

 

Opłaty za zajęcia:
Opłaty za zajęcia należy uiszczać przelewem na konto Centrum Sztuki w Oławie.

Dane do przelewu:
Centrum Sztuki w Oławie
ul. Młyńska 3, 55-200 Oława
nr konta – BS Oława 10 9585 0007 0010 0006 5171 0001

W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko uczestnika, rodzaj zajęć i miesiąc, za który wnosi się opłatę.

 

Zdjęcia prac instruktorki prowadzącej zajęcia (2 ostatnie zdjęcia) oraz zdjęcia prac przygotowanych do wypału w piecu, wykonane przez uczestników naszych zajęć.

https://www.facebook.com/melodyofceramics